Ειρηνική διαμαρτυρία των μαθητών του Γυμνασίου-Λυκείου της Αγίας Άννας

Συγκλονισμένοι οι μαθητές του Γυμνασίου-Λυκείου της Αγίας Άννας, όπως ολόκληρη η μαθητική κοινότητα της χώρας και η ελληνική κοινωνία, πενθούν για τα θύματα της ανείπωτης τραγωδίας, που συνέβη την περασμένη εβδομάδα στα Τέμπη και στέλνουν το δικό τους ηχηρό μήνυμα από την πολύπαθη βόρεια Εύβοια. Στο πλαίσιο των σημερινών ειρηνικών εκδηλώσεων διαμαρτυρίας σε όλη τη χώρα, οι μαθητές δημιούργησαν πανό με το σύνθημα “Η νέα γενιά δεν συγχωρεί” και την ημερομηνία του τραγικού δυστυχήματος, 28.2.2023, ενώ σχημάτισαν με τις σχολικές τσάντες τους και το μήνυμα: “Έφτασες;”, ευελπιστώντας να εισακουστεί η φωνή τους όσο πιο μακριά και “ψηλά” γίνεται. Οι μαθητές και ο Σύλλογος Διδασκόντων ευχαριστεί για την βοήθειά του ως προς τη λήψη των φωτογραφιών τον κ. Ιωάννη Παρμακλή.