Δεντροφύτευση

Στα πλαίσια του προγράμματος «Στηρίζουμε Β. Εύβοια» οι μαθητές του 21ου Γυμνάσιου Αχαρνών, συνοδευόμενοι από την Διευθύντριά τους κα. Κατσαδήμα Γεωργία και από συναδέλφους εκπαιδευτικούς, επισκέφτηκαν το σχολείο μας στις 5 και 6  ΜαΪου 2021. Την πρώτη μέρα οι μαθητές των δύο σχολείων αντάλλαξαν πληροφορίες, θέσεις και κοινούς προβληματισμούς, παρουσιάζοντας παράλληλα τις προγραμματισμένες δράσεις τους (βίντεο και power point). Τη δεύτερη μέρα της επίσκεψης ακολούθησε η δεντροφύτευση, με δέντρα ευγενικής χορηγίας του φυτώριου τέσσερις εποχές, στον περιβάλλοντα χώρο στο ξωκλήσι των Αγίων Αναργύρων στην Παλαιόβρυση της Αγίας Άννας. Κατόπιν, όλοι οι μαθητές χωρίστηκαν σε ομάδες και έπαιξαν ποδόσφαιρο και βόλευ στον προαύλειο χώρο του σχολείου μας. Ευχαριστούμε θερμά τους εξαιρετικούς συναδέλφους και μαθητές του 21ου Γυμνασίου Αχαρνών για τη συμμετοχή, τη στήριξη και βοήθεια στην κοινή μας δράση.