Ευχαριστήρια επιστολή

Με την παρούσα επιστολή θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για την αποπεράτωση των εργασιών που πραγματοποιήθηκαν προκειμένου, με την έναρξη του σχολικού έτους, να επανέλθει η εύρυθμη λειτουργία στη σχολική μας μονάδα.

Δεδομένων των πρωτόγνωρων δύσκολων συνθηκών που όλοι κληθήκαμε να αντιμετωπίσουμε, η έμπρακτη συμπαράσταση και συνεισφορά, καθώς και η εθελοντική εργασία αποδείχτηκαν πολύτιμες και κατέστησαν δυνατή την αποκατάσταση των ζημιών που προκάλεσε η πυρκαγιά.

Ευχαριστούμε θερμά τους ιδιώτες, εταιρείες, εθελοντές και μαθητές που συμμετείχαν στην προσπάθεια για την πραγματοποίηση των παρακάτω εργασιών αποκατάστασης:

• Αποκατάσταση καμένων σωλήνων και καλωδίων για την ηλεκτροδότηση του κτιρίου. (Ταμείο Σχολείου)
  • Απομάκρυνση καμένων στεγάστρων.    (κος Δημήτραινας   –  Εθελοντική εργασία μαθητών)
  • 23 Αυγούστου – 7 Σεπτεμβρίου (Συνεργεία εταιρείας EUROPA για  αντικατάσταση  εσωτερικών και εξωτερικών κουφωμάτων,   όλου του σχολικού συγκροτήματος (3 κτίρια) καθώς και ολική ανακαίνιση    WC μαθητών.Η EUROPA θα προxωρήσει επιπλέον και σε αγορά και τοποθέτηση ΔΕΝΔΡΩΝ
  • Αντικατάσταση καμένων πλακιδίων κάτω από στέγαστρο.

(Αγορά Ταμείο Σχολείου  –  Εγκατάσταση δωρεά  Άγγελος Καραπιπέρης)

• Απομάκρυνση όλων των παλιών κουφωμάτων καθημερινά κατά τη διάρκεια των εργασιών.
  • Νυχτοφύλακας επί 1 εβδομάδα για την φύλαξη του ανοικτού συγκροτήματος

(Αξιοποιήθηκαν χρήματα από την ανακύκλωση παλαιών κουφωμάτων)

• Απομάκρυνση καμένων φυτών από αυλή.
  • Χρώματα για το βάψιμο του κτιρίου.      (Δωρεά εταιρείας VITEX )
  • Εργασίες βαψίματος.  (Ταμείο «πυρκαγιές» της Περ/κής Ένωσης Δήμων Στερεάς)
  • Απομάκρυνση καμένου δένδρου από σκεπή.   (Δωρεά Μαναρίτσας Ευάγγελος)
  • Αγορά φυτών για δεντροφύτευση αύλειου  χώρου από ΕΛΜΕ ΕΥΒΟΙΑΣ & ΑΓΡΟΕΥΒΟΙΚΗ ΓΗ
  • Γραφική ύλη και σχολικά είδη για το σύνολο των μαθητών του Γυμνασίου Λ.Τ. Αγίας Άννας.

(Bloggers μαμάδες Κιγιτζή Κάλη, Σαχινίδου Εύη, Μητρόπαπα Ελένα, Λυμπεροπούλου Ιωάννα) από ΑΛΙΜΟ

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!!!!!!