9ο Γυμνάσιο Ηρακλείου Κρήτης – ΣτηρίΖΟΥΜΕ Βόρεια Εύβοια

Αγαπητοί μας συμμαθητές,

Είμαστε μια ομάδα μαθητών από  το  9ο Γυμνάσιο  Ηρακλείου Κρήτης ,

που εκπροσωπεί το σχολείο μας στο πρόγραμμα:

ΣτηρίΖΟΥΜΕ Βόρεια Εύβοια.

Παρακολουθήσαμε την κατάσταση που δημιουργήθηκε

στη Β. Εύβοια, μετά τις πυρκαγιές του καλοκαιριού και θέλουμε  κι εμείς να εκφράσουμε την συμπαράστασή μας και το ενδιαφέρον μας για σας και τον τόπο σας,  γιατί  δεν είστε μόνοι!  Σας στηρίζουμε ακόμα κι από μακριά.

Έτσι,  σκεφτήκαμε να οργανώσουμε μια σειρά από δράσεις. Αρχικά, ενημερώσαμε τους συμμαθητές  μας και  φτιάξαμε ένα ημερολόγιο με εικόνες από τον τόπο σας, για να τον γνωρίσουμε  καλύτερα  και  στη συνέχεια ένα μικρό σποτ και μία αφίσα, την οποία θα μοιράσουμε  για ενημέρωση της τοπικής  κοινωνίας και των σχολείων της πόλης μας.

Θεωρούμε πως η ενημέρωση και η ευαισθητοποίηση, όχι μόνο των συμμαθητών αλλά και των συνανθρώπων μας, είναι πολύ σημαντική και είναι το λιγότερο που μπορούμε να κάνουμε  για εσάς που αγωνίζεστε καθημερινά .

Από το  9 Γυμνάσιο Ηρακλείου

Μαρία  , Μέγκι , Καλλιόπη  ,Μελίνα  , Ελένη  , Μαρία

Όλγα,  Μαρία  και  Κυδωνία.